"Description: http://akstube.com/image/display/34800/si6X2l_5351.jpgعلم اگر در ثریا هم باشد، مردانی از پارس به آن دست می یابند" این سخن پیامبر (ص) نشان دهنده این واقعیت است که مردمان این سرزمین، پیوسته در جستجوی علم و یادگیری آن بوده اند و از آن زمان تا کنون هم، دانشمندان بزرگی از این سرزمین به جامعه جهانی خدمت کرده اند، و می توان گفت که دانشمندان این سرزمین، مهم ترین نقش را در پایه و اساس بسیاری از علوم پایه ای مانند ریاضیات، فیزیک و ... داشته اند. امروزه و مخصوصا پس از انقلاب اسلامی ایران و تشکیل بزرگترین حکومت دینی جهان در قرن اخیر، ایران، جایگاه بسیار ممتازی را در تولید و توسعه علم و فناوری داشته است، و طبق فرموده رهبر این انقلاب بزرگ امام خمینی (ره) جوانان این سرزمین، برای تحقق اهداف جمهوری اسلامی و نزدیک شدن به قدرتمند شدن اسلام و ظهور آخرین منجی، با تلاش مضاغف و فراوان، به یادگیری و کسب علوم مختلف پرداخته اند. امروز، کشور ایران دارای رتبه های بی نظیر و باور نکردنی در جایگاه های مختلف علوم شده است که تعدادی از آنها را که با کمی تحقیق و جستجو به دست آورده ام، ذکر می کنم:

هم اکنون، جمهوری اسلامی در میان 8 کشور برتر هسته ای جهان قرار دارد. جمهوری اسلامی از نظر تولید موشک های با برد بیش از 2000 کیلومتر، جز 8 کشور برتر دنیا می باشد. جمهوری اسلامی جز 7 قدرت برتر دریایی دنیا و تولید فناوری های دریایی می باشد. جمهوری اسلامی، جز 5 کشور برتر تولید زیر دریایی و 10 کشور دارنده فناوری تولید زیردریایی در جهان می باشد. جمهوری اسلامی در فناوری تولید ناوشکن، در جهان رتبه 13 را دارد. جمهوری اسلامی، جز 3 کشور برتر تولید سد در جهان می باشد. جمهوری اسلامی، هشتمین کشور فضایی دنیا می باشد. جمهوری اسلامی، 2 ومین کشور دارای فناوری پهپاد های رادار گریز می باشد. جمهوری اسلامی، در علم نانو، دارای رتبه 8 در جهان می باشد. جمهوری اسلامی در کشت سلول های بنیادین، دارای رتبه 2 در جهان می باشد. جمهوری اسلامی، در ریشه کن کردن و درمان بیماری های واگیر، رتبه 1 در جهان را دارد. جمهوری اسلامی در طراحی هوشمند ربات های انسان نما، رتبه 5 در جهان را دارد. جمهوری اسلامی، با تولید اولین گوسفند شبیه سازی شده، جز 5 کشور دارای این فناوری می باشد. جمهوری اسلامی، دارای رتبه 9 در تولید بیو دارو می باشد. جمهوری اسلامی در تولید داروی گیاهی برای درمان ایدز، رتبه 1 در جهان را دارد و تنها کشوری است که به این فناوری رسیده است. جمهوری اسلامی اولین کشوری است که داروی گیاهی برای درمان روماتیسم در جهان را ساخته است و از این نظر جایگاه 1 در جهان را دارد. جمهوری اسلامی، جز 5 کشور قدرتمند سایبری در جهان است. جمهوری اسلامی، دارای رتبه 1 در علم پزشکی در دنیا می باشد. آمار و ارقام در این زمینه بسیار زیاد استف اما در نهایت این را بگویم که جمهوری اسلامی ایران هم اکنون از نظر علم، رتبه 16 در دنیا را دارد و با ده برابر سرعت متوسط رشد علمی در دنیا، از نظر سرعت رشد علم، دارای رتبه 1 در دنیا می باشد.

اما با همه این آمار و ارقام، چیزی که نباید فراموش کنیم این است که از زمان تشکیل جمهوری اسلامی ایران، تا الان که حدود 3 دهه می گذرد، کشور ما در تحریم و فشار بوده و ما همه این ها را در تحریم و تنگنا و شرایط تنگدستی انجام دادیم، و چیزی که باعث موفقیت ما در این شرایط سخت و دشوار شده، وجود یک هدف مقدس، و نگاه خداوند به ما بوده. با وجود اینکه، در این شرایط سخت، پیشرفت های زیادی داشتیم، اما هنوز راه بسیار طولانی در پیش داریم و هنوز اول راه هستیم و هنوز به نقطه ی اوجی که باید نرسیدیم. پس به نظر من، با همه ی این ها، تلاش مستمر و دائم و مضاعف شدن روز به روز این تلاش، یکی از کارهایی است که بر همه ی ما جوانان و نخبگان این کشور، لازم است و به توعی یک وظیفه شمرده می شود.

(منبع آمار، از سایت های آمارگیر معتبر جهانی، مانند ISI می باشد.) نگاشته شده توسط محمدرضا اسماعیل بیگی در شنبه 18 خرداد 1392  ساعت 10:52 ق.ظ نظرات 4 | لينک مطلب

Description: http://www.ashoora.ir/images/phocagallery/tarhhaye-mazhabi/khomeini/thumbs/phoca_thumb_l_emam-khomeini%20(38).jpgنمیخواهم راجع به کشور ایران و پیشینه تاریخی و مشخصاتش بگویم، چرا که با کمی تحقیق و جستجو در اینترنت، به اطلاعات زیادی در این زمینه دست پیدا می کنید. اما کشوری که در حدود 7000 سال سابقه تمدن و حکومت داشته و دوره های مختلفی و سختی و بلندی های فراوانی را پشت سر گذاشته باید به جایی که باید برسد و تمدنی که داشته، لازمه ی پیروزی های آینده اش شود. این کشور، از چند هزار ساله پیش که مردم دنیا در جهل و بت پرستی به سر می بردند، یکتا پرست بوده و از پس از ظهور آخرین فرستاده ی خدا نیز، از اولین کشور هایی بوده که این دین حقیقی و نهایی و کامل شده ی خداوند را از پیامبرش، حضرت محمد (ص) پذیرفته. این کشور، از همان ابتدا برای خداوند و دینش تلاش کرده و پس از پذیرفتن آخرین دین خدا، یعنی اسلام هم به یاری این دین، دوران های خود را پشت سر گذاشته. کشوری که جنگ های فراوانی را تحمل کرده پادشاهان و سران نالایقی را داشته، تخریب ها و سازندگی های مختلفی را به خود دیده، سر انجام، در سال 1357 شمسی یعنی 1979 میلادی، دچار انقلاب شد و مردم این سرزمین، به رهبری امام خمینی (ره) بریا یاری رساندن به این دین، یعنی دین اسلام که رو به انزوا و نابودی می رفت، به پا خواستند و در زمانی که در همه جای دنیا، دین محوری رو به طرف انزوا و از بین رفتن کشیده می شد و تفکرات جدید مادی گرایی جایگزین آن می شد، به طور غافلگیر کننده ای، دین محوری را در جهان آغاز کردند و اولین حکومت بزرگ دینی را در قرن بیستم، تشکیل دادند. حکومتی که هدف تشکیل شدنش، همان هدف نهایی خداوند برای زمین است که در کتابش قرآن، وعده ی تحقق یافتنش را می دهد، و همانطور که می دانید، آن هدف چیزی نیست جز ظهور آخرین منجی خداوند بر روی زمین و تشکیل یافتن بزرگترین حکومت الهی تاریخ بشر که سر تا سر جهان را در بر میگیرد (در پست های قبل، راجع به این موضوع صحبت کرده ام). پس از این تحول عظیم یعنی تشکیل بزرگترین حکومت دینی قرن بیستم، روند تمام تغییرات جهان تغییر کرد و به نوعی می شود که دنیا، مسیر جدیدی را پیش روی خود دید، از آن زمان، سلطه طلبان و ظالمان دنیا، به دشمنی در مقابل این جنبش عظیم انقلاب اسلامی پرداختند و تا الان که حدود سه دهه از زمان تشکیل این جنبش می گذرد، به هر نوعی مقابل خواستند که جمهوری اسلامی را برای رسیدن به اهدافش متوقف کنند، در واقع همان اهدافی که خداوند برای انسان در زمین می خواهد که قطعا هم در نهایت همان خواهد شد. با همه ی این توضیحات، حرف اصلی من این است که در شرایط کنونی، مهم ترین و سنگین ترین وظیفه، بر دوش ما جوانان این سرزمین است تا بتوانیم گامی در جهت پیشبرد اهدافمان و سربلندی سرزمین و دینمان برداریم، وظیفه ای که کوچکترینش، با رنگی شدن بند انگشتانمان تحقق می یابد...

  نگاشته شده توسط محمدرضا اسماعیل بیگی در جمعه 17 خرداد 1392  ساعت 11:04 ب.ظ نظرات 0 | لينک مطلب


 • تعداد صفحات :11
 •    
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • 8  
 • 9  
 • 10  
 • >  
Powered By Rasekhoon.net