"Description: آرمیلا اسکندری , armila_eskandariآنچه که در این فاصله و در این فرصت مهم است، این است که مردم علاوه بر همت و حضور، همت بر انتخابات خوب هم داشته باشند. همانطور که عرض کردیم، یک انتخاب خوب، یک انتخاب درست، نه فقط در طول چهار سال، گاهی در طول ده ها سال تاثیراتش برای کشور باقی می ماند." رهبر انقلاب، آیت الله خامنه ای 25 اردیبهشت 1392

مردم جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر با لطف خداوند، امسال هم دو حماسه عظیم خلق می کنند، یکی حماسه سیاسی و دیگری حماسه اقتصادی و واقعه مهمی که به آن نزدیک هستیم، حماسه سیاسی است. از یک نظر، حماسه سیاسی، با حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری که به معنای تجدید آرمان با انقلاب و راهی سی ساله این ملت است، شکل می گیرد، اما، علاوه بر این، این حماسه باید علاوه بر حماسه حضور، به نوعی حماسه انتخاب اصلح هم باشد. حضور مردم در انتخابات، یک حادثه خوب برای نظام جمهوری اسلامی ایران و ادمه راه و رسیدن به هدفش است، اما در کنار حضور، باید انتخاب، یک انتخاب با آگاهی و با چشم باز باشد. جمهوری اسلامی، در حال پیمودن راهی است که دنیا (یعنی تقریبا تمام ابر قدرت ها) مقابلش ایستادند؛ یعنی در واقع جمهوری اسلامی مقابل آنها ایستاده، و برای هدفی مبارزه می کند، که خداوند وعده تحققش را در قرآن داده است، پس شخصی که به عنوان ریاست جمهوری جمهوری اسلامی برگزیده می شود، باید یکی از ممتاز ترین شخصیت های کشور باشد و دارای یک سری خصوصیت ها و ویژگی های برجسته باشد، تا علاوه بر حل و فصل امور داخلی و رسیدگی به آبادانی کشور، بتواند جوابگوی دنیا باشد و به عنوان یک نماینده از جمهوری اسلامی ایران، متانت و شجاعت اسلامی و ایرانی را به نمایش بگذارد و از مبارزه در میدان جنگ خسته نشود. حماسه سیاسی، چیزی نیست جز حماسه حضور، و حماسه حضور در کنار حماسه انتخاب اصلح، ارزشش دو چندان می شود.

  نگاشته شده توسط محمدرضا اسماعیل بیگی در چهارشنبه 22 خرداد 1392  ساعت 03:32 ب.ظ نظرات 0 | لينک مطلب

Description: http://www.ashoora.ir/images/phocagallery/tarhhaye-mazhabi/khomeini/thumbs/phoca_thumb_l_emam-khomeini%20(45).jpgدر قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی، یه اصل وجود دارد به نام اصل شایسته سالاری؛ اصلی که شاید بتوان گفت که یکی از مهم ترین مبنا ها و پایه های تاسیس این نوع از حکومت است. در اصل شایسته سالاری، با استناد به آیه ای از قرآن (ان الارض يرثها عبادي الصالحین)، زمین را شایستگان خداوند به ارث خواهند برد و حکومت کل دنیا، از آن کسانی می شوند که شایسته و برگزیده خداوند هست. این اصل، چیزی است که باعث شده تا نظام جمهوری اسلامی ایران، از دیگر حکومت ها متمایز باشد، البته این را هم باید بگویم که چیزی شبیه این را در نظام های دیگری مانند رژیم صهیونیستی هم داریم که معتقدند دنیا از آن صهیونیست ها خواهد شد، که البته این اصل در آنها، برگرفته از کتاب های تحریف شده توسط خودشان و جریان کابالا است، (جریان کابالا، جریانی است که از ابتدای تاریخ بشر بوده و با زشت نشان دادن ادیان، به نفع شیطان عمل می کند(.

کشور ایران، دارای قدمتی چند هزار اسله است و در طی این دوران، حاکم های فراوانی، با حکومت های مختلفی بر این سرزمین حکمرانی می کردند. تا اینکه در نهایت، امام خمینی (ره) حکومتی را در این کشور تاسیس کرد که بر اساس همین اصل شایسته سالاری بود. این حکومت دارای دو ویژی برجسته است که در هیچ یک از حکومت های قبل از آن، وجود نداشته و یا یکی به صورت کمرنگ نقش داشته، یکی عنصر اسلام (دین) و دیگری مردم. دو عنصری که در طول دوران هایی که این کشور داشته، توسط حاکمان به حاشیه کشیده می شد. پایه و مبنای جمهوری اسلامی هم دقیقا بر همین مبنا به وجود آمده و ادامه می یابد. همانطور که میدانید اندیشه امام خمینی برای حکومت یک اندیشه دینی و الهی بود که به دنبال حکومت دینی بود که خداوند در قرآن برای انسان ها می خواهد و همین، عامل عنصر دین را مشخص می کند. امام خمینی اندیشه اش را به مردم ارائه کرد و اکثریت مردم پذیرفتند (98 درصد مردم ایران به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند) و این عامل هم عنصر مردم را پر رنگ می کند و برخلاف نظر عده ای، این دو اصل، از آغاز انقلاب تا به حال بوده، هر چند که جهالت عده ای، و خیانت و بی مسئولیتی تعدادی از مسئولین، در طول این سه دهه، وجود داشته و متاسفانه باعث بد جلوه دادن جمهوری اسلامی در نظر برخی شده، اما چیزی که مهم است، اصل این هدف است که بر این دو مبنا به وجود آمده، و حمایت مردم این سرزمین از جمهوری اسلامی، همیشه به خاطر این دو اصل بوده (که انشاءالله نمونه ی دیگرش را هم در انتخابات امسال خواهیم دید(.

  نگاشته شده توسط محمدرضا اسماعیل بیگی در دوشنبه 20 خرداد 1392  ساعت 12:13 ب.ظ نظرات 4 | لينک مطلب


 • تعداد صفحات :11
 •    
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • 8  
 • 9  
 • 10  
 • >  
Powered By Rasekhoon.net